Chile Pepper Cross Country Festival
Senior
High Boys (Invitational) - Individual
Senior
High Boys (Invitational) - Team
Senior
High Boys (Open) - Individual
Senior
High Boys (Open) - Team
Senior
High Girls (Invitational) - Individual
Senior
High Girls (Invitational) - Team
Senior
High Girls (Open) - Individual
Senior
High Girls (Open) - Team
Junior
High Boys - Individual
Junior
High Boys - Team
Junior
High Girls - Individual
Junior
High Girls - Team
1 1 3207 Reed Connor THE WOODLAND-BOYS SR 14:56.47 4:49
2 2 3208 Drew Butler THE WOODLAND-BOYS SR 15:20.17 4:57
3 3 2148 Patrick McGregor HOOVER SR 15:26.01 4:59
4 4 2883 Cameron Efurd ROGERS SR 15:27.72 4:59
5 5 2149 Nick Perkins HOOVER SR 15:28.62 4:59
6 6 1826 Andrew Herrera FW SOUTHWEST SR 15:30.01 5:00
7 7 3210 Landon Milhorn THE WOODLAND-BOYS SR 15:30.88 5:00
8 8 3456 Phillip Palomino WEST PLAINS SR 15:31.54 5:00
9 9 1862 Andres Ramirez GREENHILL SR 15:33.18 5:01
10 10 3031 Neal Smith SOUTHLAKE CARROLL JR 15:38.27 5:03
11 11 3030 C.J. Brown SOUTHLAKE CARROLL SR 15:39.91 5:03
12 12 1816 Ramiro Garcia FORT WORTH NORTH SIDE SR 15:44.22 5:04
13 13 1790 Caleb Hanson FORT SMITH SOUTHSIDE SR 15:45.61 5:05
14 14 3350 Max Holman TUPELO JR 15:48.11 5:06
15 15 2501 Layton Dorsett MOUNTAIN BROOK JR 15:51.86 5:07
16 16 3453 Brad Kintner WEST PLAINS SR 15:52.17 5:07
17 17 2358 Amos Gerber LAKE HAMILTON JR 15:52.72 5:07
18 18 1412 Caleb Hoover COLLEGE HEIGHTS CHRISTIAN SO 15:53.92 5:08
19 19 1181 Tyler Compton BUFFALO SR 15:54.34 5:08
20 20 2197 Lucas Cotter HOUSTON SR 15:55.55 5:08
21 21 3351 Gordon Lee TUPELO SR 15:56.20 5:08
22 22 2502 Wilkerson Given MOUNTAIN BROOK SR 15:56.62 5:08
23 23 3214 Tom Sanderson THE WOODLAND-BOYS JR 15:56.68 5:09
24 24 1623 Eric Talbert EDMOND MEMORIAL JR 15:58.18 5:09
25 25 1358 Zack Turner CHRISTIAN BROTHERS SR 16:01.61 5:10
26 26 1413 Trenton Morris COLLEGE HEIGHTS CHRISTIAN SO 16:02.22 5:10
27 27 2766 Connor Doyle PLANO WEST SR 16:05.60 5:11
28 28 3211 Ross Moulder THE WOODLAND-BOYS JR 16:08.14 5:12
29 29 2150 Bryan Propst HOOVER SO 16:10.75 5:13
30 30 2500 Richard Murray MOUNTAIN BROOK SR 16:11.11 5:13
31 31 1449 Markus Pearson CONWAY SR 16:14.52 5:14
32 32 3212 Tyler Bradley THE WOODLAND-BOYS JR 16:14.57 5:14
33 33 1409 Joshua Carter COLLEGE HEIGHTS CHRISTIAN JR 16:16.47 5:15
34 34 2203 Elliot Iberg HOUSTON SO 16:20.63 5:16
35 35 2503 Jack Morgan MOUNTAIN BROOK SO 16:21.40 5:16
36 36 3460 Jacob Shultz WEST PLAINS JR 16:24.01 5:17
37 37 3440 Josh Inman WEST PLAINS JR 16:24.17 5:17
38 38 2767 Matt Miller PLANO WEST SR 16:24.53 5:17
39 39 1452 Matthew Friant CONWAY JR 16:24.65 5:18
40 40 1764 Austin Simkins FAYETTEVILLE JR 16:26.24 5:18
41 41 2771 Kevin Clapp PLANO WEST SR 16:27.47 5:18
42 42 1863 Austin Miller GREENHILL JR 16:27.85 5:19
43 43 3459 Colter Robson WEST PLAINS SR 16:28.52 5:19
44 44 3033 Ahmed Toure SOUTHLAKE CARROLL SR 16:30.22 5:19
45 45 2201 Aj Bernstein HOUSTON JR 16:30.93 5:20
46 46 1410 Alan Good COLLEGE HEIGHTS CHRISTIAN SR 16:31.80 5:20
47 47 3032 Jordan Chavez SOUTHLAKE CARROLL FR 16:32.10 5:20
48 48 1223 Brendon Tucker CABOT JR 16:32.14 5:20
49 49 1827 Joshua Rangel FW SOUTHWEST SR 16:33.00 5:20
50 50 1110 Justin Swake BROKEN ARROW JR 16:33.72 5:20
51 51 3444 Phillip Beam WEST PLAINS SR 16:33.89 5:20
52 52 2504 Mitchell Lloyd MOUNTAIN BROOK SO 16:35.04 5:21
53 53 3215 Andrew Scheffey THE WOODLAND-BOYS SO 16:35.60 5:21
54 54 1622 Brian Wilson EDMOND MEMORIAL SR 16:36.75 5:21
55 55 2359 David Mills LAKE HAMILTON SR 16:37.54 5:22
56 56 1625 Colton Bohannon EDMOND MEMORIAL SR 16:37.60 5:22
57 3213 Colin Peterson THE WOODLAND-BOYS SR 16:38.13 5:22
58 57 3454 Justin Kutter WEST PLAINS SR 16:39.31 5:22
59 58 3036 Josh Weaver SOUTHLAKE CARROLL SR 16:39.60 5:22
60 59 2885 Jeremiah Fleeman ROGERS JR 16:39.91 5:22
61 60 2202 Conner Denison HOUSTON JR 16:40.44 5:23
62 61 2198 Chris Hardy HOUSTON SR 16:40.46 5:23
63 62 2768 Sam Tillery PLANO WEST JR 16:40.78 5:23
64 63 1999 Luke Allen HARRISON SR 16:41.00 5:23
65 64 1450 Tabaris Earnest CONWAY SR 16:41.02 5:23
66 65 3034 Evan Garner SOUTHLAKE CARROLL SR 16:43.39 5:24
67 66 2199 Will Mischke HOUSTON SR 16:45.36 5:24
68 67 2151 Philip Harvey HOOVER JR 16:46.09 5:24
69 68 2770 Winston Hurst PLANO WEST JR 16:46.69 5:25
70 69 1254 Nick Bonfiglio CASADY SR 16:46.76 5:25
71 70 2886 Anthony Melia ROGERS SR 16:46.86 5:25
72 71 2769 Chris Buxton PLANO WEST SO 16:46.98 5:25
73 72 1453 Morgan Warneke CONWAY SO 16:47.30 5:25
74 73 2976 Andrew Evans SHILOH CHRISTIAN JR 16:48.70 5:25
75 1262 Alex Tully CATHOLIC HIGH SR 16:49.52 5:26
76 74 2216 Sal Perdomo JESUIT COLLEGE PREP SR 16:49.97 5:26
77 75 1523 Dakota Buck DEER CREEK JR 16:50.89 5:26
78 76 1357 Tyler Catterton CHRISTIAN BROTHERS SR 16:51.65 5:26
79 77 2069 Tyler Heit HERITAGE FR 16:52.07 5:26
80 78 2506 Joey Bemowski MOUNTAIN BROOK JR 16:53.25 5:27
81 79 2360 Brock Westerman LAKE HAMILTON SO 16:53.55 5:27
82 80 984 Alex Demand BISHOP KELLEY SR 16:54.37 5:27
83 81 1913 Jason Ogan GUTHRIE JR 16:54.39 5:27
84 3452 Brandon Kintner WEST PLAINS SO 16:54.75 5:27
85 82 2226 Gabe Weiss JESUIT COLLEGE PREP JR 16:54.84 5:27
86 83 3418 Matt Ball VILONIA SR 16:54.89 5:27
87 84 760 Scott Compton BENTONVILLE JR 16:55.53 5:27
88 85 1359 Matt Rider CHRISTIAN BROTHERS JR 16:55.67 5:27
89 86 1109 Adam Johnson BROKEN ARROW SO 16:56.47 5:28
90 87 3102 Jose Castaneda SPRINGDALE SR 16:56.57 5:28
91 88 1817 Ruben Raya FORT WORTH NORTH SIDE SR 16:56.80 5:28
92 89 1222 Aaron Armstrong CABOT SR 16:57.34 5:28
93 90 3037 Andrew Knipp SOUTHLAKE CARROLL SR 16:57.68 5:28
94 91 1451 Tataris Earnest CONWAY SR 16:58.22 5:28
95 92 2507 William Anthony MOUNTAIN BROOK SR 16:58.66 5:28
96 93 3428 Andrew Webb WEBB CITY SR 16:58.99 5:29
97 94 1454 Matthew Woods CONWAY SR 17:00.09 5:29
98 95 2827 Charles Ajarrista PULASKI ACADEMY SR 17:01.26 5:29
99 96 1111 Doug Norsworthy BROKEN ARROW SR 17:01.54 5:29
100 97 2154 Jake Owen HOOVER SO 17:01.75 5:29
101 98 1626 Caleb Holt EDMOND MEMORIAL SR 17:02.14 5:30
102 99 2361 Ethan Turpen LAKE HAMILTON SR 17:02.78 5:30
103 100 1112 Zach Medlin BROKEN ARROW JR 17:02.89 5:30
104 101 1525 Aaron White DEER CREEK JR 17:03.68 5:30
105 102 1914 Hunter Sallee GUTHRIE 9 17:03.81 5:30
106 103 2949 Jaycee Alvarenga RUSSELLVILLE SO 17:04.16 5:30
107 104 2978 Lucas Peiser SHILOH CHRISTIAN SO 17:04.30 5:30
108 2508 Evan Kendrick MOUNTAIN BROOK JR 17:04.45 5:30
109 105 2204 Max Swham HOUSTON SO 17:05.02 5:31
110 106 2887 Ben Peterson ROGERS SR 17:07.26 5:31
111 107 2025 Michael Dorsey HEBER SPRINGS SO 17:07.62 5:31
112 108 999 Ryan Yarnall BISHOP KELLEY - B SR 17:10.15 5:32
113 109 1524 William Kwendi DEER CREEK SR 17:10.16 5:32
114 110 2399 Taylor Black LITTLE ROCK CENTRAL SO 17:10.87 5:32
115 111 2884 Jordan Falls ROGERS SR 17:11.59 5:33
116 112 1011 Brett Scott BISHOP MCGUINNESS 9 17:12.21 5:33
117 113 1411 Alex Moore COLLEGE HEIGHTS CHRISTIAN SR 17:12.97 5:33
118 114 1000 Matt White BISHOP KELLEY - B JR 17:13.11 5:33
119 115 1593 James Selby EAST NEWTON JR 17:13.34 5:33
120 116 2888 Henry Wildenborg ROGERS SR 17:14.55 5:34
121 117 2024 Micah Cothren HEBER SPRINGS SR 17:15.17 5:34
122 118 1008 Frank Frantz BISHOP MCGUINNESS SO 17:16.76 5:34
123 119 3424 Zak Bowling VILONIA SO 17:16.93 5:34
124 120 1829 Michael Alvarez FW SOUTHWEST SR 17:17.28 5:34
125 121 2152 Matthew Bryant HOOVER JR 17:17.28 5:34
126 122 2117 Taylor Moult HOLLAND HALL SO 17:17.92 5:35
127 123 2951 David Norris RUSSELLVILLE SR 17:18.28 5:35
128 124 2215 Alex Rodriguez JESUIT COLLEGE PREP SR 17:18.55 5:35
129 125 1915 Jared Ogan GUTHRIE JR 17:20.69 5:36
130 126 2890 Robert Dorch ROGERS JR 17:21.16 5:36
131 127 3354 Harrison Campeau TUPELO SO 17:21.46 5:36
132 128 3382 Taylor Williams VAN BUREN JR 17:22.17 5:36
133 129 3383 Kalen Hosier VAN BUREN JR 17:22.51 5:36
134 130 761 Kile Coatney BENTONVILLE SR 17:23.00 5:36
135 2889 Trevor Harp ROGERS SR 17:24.10 5:37
136 131 2773 Steve Kirchner PLANO WEST SR 17:24.45 5:37
137 132 1255 Noel Shaffer CASADY JR 17:25.50 5:37
138 133 1624 Ty Stuckey EDMOND MEMORIAL JR 17:26.57 5:37
139 134 2357 Corey Cockman LAKE HAMILTON JR 17:28.19 5:38
140 135 764 Wes Haynie BENTONVILLE SR 17:28.43 5:38
141 136 3352 Jeff Wilson TUPELO SO 17:28.54 5:38
142 137 3029 Trey Henry SILOAM SPRINGS FR 17:29.59 5:38
143 138 1819 Victor Gallardo FORT WORTH NORTH SIDE SO 17:30.21 5:39
144 139 1864 Eriq Robinson GREENHILL SO 17:33.90 5:40
145 140 2833 Chris Moutos PULASKI ACADEMY SR 17:34.55 5:40
146 141 1166 Luke Lindsley BRYANT SO 17:34.74 5:40
147 142 2072 Adam Yawn HERITAGE SO 17:35.06 5:40
148 1261 Alex Chaffin CATHOLIC HIGH SO 17:35.95 5:40
149 143 1456 Hunter Brewster CONWAY JR 17:36.43 5:41
150 144 1968 Devin Reed HAR-BER JR 17:36.50 5:41
151 145 1115 Jarrett Sanders BROKEN ARROW JR 17:36.56 5:41
152 146 2067 Nathan McFarland HERITAGE JR 17:37.81 5:41
153 147 2465 Jordan Noffsinger MCDONALD COUNTY SO 17:38.22 5:41
154 2200 Jack Licause HOUSTON SR 17:38.34 5:41
155 148 2001 Jon Miller HARRISON JR 17:38.75 5:41
156 149 3433 Cole Murray WEBB CITY JR 17:39.52 5:42
157 150 1793 Zach Dedmon FORT SMITH SOUTHSIDE SR 17:40.87 5:42
158 151 986 Aaron Petrikin BISHOP KELLEY SR 17:41.64 5:42
159 152 1865 Alan Sostek GREENHILL JR 17:42.49 5:43
160 153 1969 Raymond Martinez HAR-BER SR 17:42.78 5:43
161 154 2466 Spencer Paul MCDONALD COUNTY SO 17:43.31 5:43
162 155 1225 Briar Becton CABOT SR 17:43.32 5:43
163 156 1114 Jorge Espinosa BROKEN ARROW JR 17:44.28 5:43
164 157 2952 Michael Norris RUSSELLVILLE SR 17:45.22 5:43
165 158 2118 Robert Wichmann HOLLAND HALL SO 17:45.57 5:44
166 159 1182 Rob Hohensee BUFFALO SR 17:46.22 5:44
167 160 2242 Andy McCall JESUIT COLLEGE PREP FR 17:46.31 5:44
168 161 1627 Kyle Burks EDMOND MEMORIAL SR 17:46.69 5:44
169 162 1828 Ray Pollard FW SOUTHWEST SR 17:46.78 5:44
170 163 2364 Scott Fredericks LAKE HAMILTON SO 17:46.79 5:44
171 164 1113 Alejandro Tavizon BROKEN ARROW SR 17:47.34 5:44
172 2417 Spencer Neblett LITTLE ROCK CHRISTIAN JR 17:47.41 5:44
173 165 3357 Nolan Palladino TUPELO SO 17:48.02 5:44
174 166 1527 Taler Buck DEER CREEK FR 17:48.25 5:44
175 167 2218 Sa Huynh JESUIT COLLEGE PREP SR 17:48.80 5:45
176 1455 Jordan Bryant CONWAY SR 17:48.90 5:45
177 168 1012 Ashton Slatev BISHOP MCGUINNESS SO 17:49.36 5:45
178 169 2968 Anthony Priore RUSSELLVILLE JR 17:49.83 5:45
179 170 1820 Luis Huizar FORT WORTH NORTH SIDE SO 17:49.95 5:45
180 171 2070 Isia Carranza HERITAGE FR 17:50.09 5:45
181 172 1360 Nathan Llanes CHRISTIAN BROTHERS SO 17:50.18 5:45
182 173 1821 Antonio Alba FORT WORTH NORTH SIDE SO 17:50.43 5:45
183 174 2065 Oscar Orrala HERITAGE JR 17:50.68 5:45
184 2772 Justin Chung PLANO WEST SR 17:51.09 5:45
185 175 1592 Warren Miller EAST NEWTON SR 17:52.79 5:46
186 176 1014 Jamie Vater BISHOP MCGUINNESS SO 17:53.26 5:46
187 177 1526 Slater Pennington DEER CREEK SO 17:53.58 5:46
188 178 3355 Hal Boerner TUPELO JR 17:53.93 5:46
189 179 1587 Taylor Higginson EAST NEWTON SO 17:54.74 5:47
190 180 1528 Heath Boyd DEER CREEK JR 17:54.99 5:47
191 181 2977 Mason Richards SHILOH CHRISTIAN SO 17:55.14 5:47
192 182 3106 Ruben Rojo SPRINGDALE JR 17:55.42 5:47
193 183 2164 Josh Smith HOOVER SR 17:55.86 5:47
194 184 1868 Matt Owen GREENHILL SR 17:56.31 5:47
195 185 988 Caleb Haydock BISHOP KELLEY SO 17:56.94 5:47
196 186 1184 Paydn Davis BUFFALO SO 17:57.45 5:47
197 187 1822 Victor Luna FORT WORTH NORTH SIDE SO 17:57.56 5:47
198 188 2953 Foster Pace RUSSELLVILLE SO 17:58.03 5:48
199 189 700 Eston Klutts ACORN SR 17:58.50 5:48
200 190 3028 Wesley Packard SILOAM SPRINGS JR 17:58.50 5:48
201 191 1010 Zach Kelch BISHOP MCGUINNESS SR 17:59.50 5:48
202 192 2205 Angel Hernandez HUNTSVILLE JR 17:59.95 5:48
203 193 2362 Kevin Godwin LAKE HAMILTON JR 18:01.42 5:49
204 194 1628 Garrett Horn EDMOND MEMORIAL SO 18:02.67 5:49
205 195 1168 Jacob Clark BRYANT JR 18:03.16 5:49
206 196 2246 Austin Scheets JESUIT COLLEGE PREP SO 18:03.26 5:49
207 197 1967 Quinn Robertson HAR-BER SO 18:03.88 5:49
208 198 2966 Bryan King RUSSELLVILLE JR 18:04.18 5:50
209 199 990 Sam Sadler BISHOP KELLEY SR 18:04.64 5:50
210 200 2229 Mike Flanagan JESUIT COLLEGE PREP SO 18:04.72 5:50
211 201 2028 Tyler Shearer HEBER SPRINGS SO 18:05.96 5:50
212 202 704 Robert Brown ACORN JR 18:05.98 5:50
213 2153 Taylor Stinson HOOVER SR 18:06.99 5:50
214 10003 18:07.20 5:51
215 203 1970 Ken Wada HAR-BER SO 18:07.37 5:51
216 204 1220 James Santiago CABOT SR 18:08.08 5:51
217 205 763 Jeremy Sasse BENTONVILLE SO 18:08.43 5:51
218 206 1256 Jack Bickford CASADY FR 18:08.51 5:51
219 207 3103 Cesar Torres SPRINGDALE JR 18:08.74 5:51
220 208 3353 Stephen Dudas TUPELO SO 18:09.41 5:51
221 209 1013 Hunter Swink BISHOP MCGUINNESS 9 18:09.94 5:51
222 210 1795 Andrew Hubbard FORT SMITH SOUTHSIDE SR 18:11.03 5:52
223 211 1973 Kenny Semon HAR-BER SO 18:11.32 5:52
224 212 1529 Michael Alberts DEER CREEK SR 18:11.71 5:52
225 213 1818 Jose Hernandez FORT WORTH NORTH SIDE SR 18:12.05 5:52
226 2363 Robert Richens LAKE HAMILTON SO 18:12.92 5:52
227 214 1824 Steven Carpenter FW SOUTHWEST 9 18:13.41 5:53
228 215 1183 Ryan Clarke BUFFALO JR 18:14.10 5:53
229 216 1791 Nick McMillan FORT SMITH SOUTHSIDE JR 18:14.10 5:53
230 217 2000 James Straubel HARRISON SR 18:14.34 5:53
231 218 1867 Russell Grindstaff GREENHILL SR 18:14.62 5:53
232 219 1224 Chris Dunbar CABOT SO 18:15.00 5:53
233 220 2068 Mariano Mendez HERITAGE SO 18:15.03 5:53
234 1853 Martin Maravillas GREEN FOREST FR 18:15.86 5:53
235 221 2467 Reid Schmit MCDONALD COUNTY SO 18:15.87 5:53
236 222 3145 Elliot Chang-Tung ST. MARK'S JR 18:16.49 5:54
237 223 2701 Mitch Furtkamp OZARK SR 18:17.38 5:54
238 224 1167 Logan Howard BRYANT JR 18:19.01 5:54
239 225 1972 Ryan Miller HAR-BER SO 18:19.55 5:55
240 226 1763 Sean Salazar FAYETTEVILLE SR 18:20.34 5:55
241 227 552 Jared Hopkins EAST NEWTON 18:20.38 5:55
242 228 1257 Andrew Clements CASADY FR 18:20.78 5:55
243 229 3150 Hayden Wolf ST. MARK'S SO 18:20.96 5:55
244 230 2469 John Fields MCDONALD COUNTY SR 18:21.43 5:55
245 231 3023 Kyle Henry SILOAM SPRINGS JR 18:21.46 5:55
246 232 3425 Danny Whitehead VILONIA SO 18:22.31 5:55
247 233 2071 Phillip Amaya HERITAGE SO 18:23.07 5:56
248 234 2703 Kyle Sartain OZARK JR 18:23.19 5:56
249 235 2700 Catlin Hill OZARK SR 18:23.86 5:56
250 236 765 Jonathan Becerra BENTONVILLE SR 18:23.97 5:56
1 1 1876 Chelsey Sveinsson GREENHILL SO 17:10.69 5:32
2 2 3038 Tara Upshaw SOUTHLAKE CARROLL SR 17:34.00 5:40
3 3 2509 Madeline Morgan MOUNTAIN BROOK SR 17:40.22 5:42
4 4 2512 Marie Demedicis MOUNTAIN BROOK SO 17:48.49 5:45
5 1682 Grace Heymsfield ELKINS JR 17:50.85 5:45
6 5 2510 Leslie Boozer MOUNTAIN BROOK SR 18:26.52 5:57
7 6 2758 Jenny Swan PLANO WEST SR 18:28.70 5:57
8 7 2763 Natalie Baker PLANO WEST FR 18:34.20 5:59
9 8 793 Katie Dalton BENTONVILLE SR 18:42.99 6:02
10 9 2891 Courtney Efurd ROGERS SR 18:48.17 6:04
11 10 3449 Olivia McCormick WEST PLAINS SO 18:52.85 6:05
12 11 1598 Arielle Miller EAST NEWTON SO 18:55.28 6:06
13 12 2046 Andrea Lewis BISHOP KELLEY HIGH SCHOOL SR 18:56.72 6:06
14 13 3446 Sabrina Peterman WEST PLAINS SR 18:58.44 6:07
15 14 2513 Mary Catherine Farrar MOUNTAIN BROOK FR 19:00.57 6:08
16 15 3445 Dacey Mitchell WEST PLAINS SR 19:01.32 6:08
17 3493 Jori Davis PIEDMONT HIGH SCHOOL 19:02.43 6:08
18 16 2760 Katie Bassett PLANO WEST SR 19:02.62 6:08
19 17 1042 Bri Guthrie BISHOP MCGUINNESS 9 19:08.17 6:10
20 18 2511 Catherine Diethelm MOUNTAIN BROOK SO 19:11.22 6:11
21 19 2515 Kendall Reed MOUNTAIN BROOK 8 19:11.51 6:11
22 20 3344 Katherine Steinman TUPELO SO 19:11.86 6:11
23 21 3040 Sarah Roe SOUTHLAKE CARROLL FR 19:18.52 6:13
24 22 3041 Alyson Naval SOUTHLAKE CARROLL FR 19:23.46 6:15
25 2488 Tai Canady MORRILTON SR 19:25.69 6:16
26 23 2761 Christina Hadly PLANO WEST SR 19:27.63 6:16
27 24 2759 Rexi Parcells PLANO WEST SO 19:28.79 6:17
28 25 2516 Annie Newton MOUNTAIN BROOK SO 19:30.96 6:17
29 26 1509 Hillarie Kessler DEER CREEK JR 19:31.02 6:18
30 27 791 Mackenzie Bloom BENTONVILLE SR 19:33.42 6:18
31 28 1875 Jackie Altshuler GREENHILL SR 19:34.19 6:19
32 29 796 Elena Sanz BENTONVILLE JR 19:34.90 6:19
33 30 3039 Lucia Xiong SOUTHLAKE CARROLL SR 19:37.36 6:20
34 31 1510 Roman Edwards DEER CREEK FR 19:37.69 6:20
35 32 1459 Erika Setzler CONWAY JR 19:38.37 6:20
36 1726 Kacy Hession WILLARD SR 19:39.72 6:20
37 2514 Catherine Adams MOUNTAIN BROOK SR 19:42.40 6:21
38 33 1124 Kaley Denegar BROKEN ARROW SO 19:46.50 6:22
39 34 3448 Cheyenne Romans WEST PLAINS JR 19:47.40 6:23
40 35 3043 Caitlin Gilbert SOUTHLAKE CARROLL SR 19:48.59 6:23
41 36 2098 Dani David HERITAGE SO 19:49.45 6:23
42 37 3090 Brandy Herrera SPRINGDALE SO 19:50.40 6:24
43 38 1123 Hayley Jennings BROKEN ARROW SR 19:51.73 6:24
44 3426 Bailey Sisson VILONIA JR 19:54.39 6:25
45 39 3394 Ashley Myers VAN BUREN SO 19:54.51 6:25
46 40 1603 Kk Washbourne EDMOND MEMORIAL SR 19:55.70 6:25
47 41 2959 Kaitlin Bounds RUSSELLVILLE JR 19:56.51 6:26
48 42 3042 Paige Youngblood SOUTHLAKE CARROLL SO 19:59.05 6:27
49 43 1237 Reilly McAtee CABOT SR 20:01.11 6:27
50 44 3346 Maggie McFerrin TUPELO SR 20:02.65 6:28
51 45 1048 Lizzy Whitbeck BISHOP MCGUINNESS JR 20:03.64 6:28
52 46 2892 Erica Owen ROGERS SO 20:04.25 6:28
53 47 1766 Kate Bucknam FAYETTEVILLE SO 20:12.11 6:31
54 48 2009 Olivia Campbell HARRISON HIGH SCHOOL JR 20:12.36 6:31
55 49 2158 Alyssa Stites HOOVER SR 20:20.62 6:33
56 50 2787 Brenda Felipe POTEAU SO 20:21.86 6:34
57 51 2268 Ilana Leuchtag KINKAID SCHOOL JR 20:22.84 6:34
58 52 2115 Jenna Wichmann HOLLAND HALL SR 20:23.69 6:34
59 53 2765 Samantha Anderson PLANO WEST JR 20:24.16 6:35
60 54 3345 Catherine Holman TUPELO SO 20:24.73 6:35
61 55 2116 Cindy Saliba HOLLAND HALL FR 20:28.01 6:36
62 3494 Jerika Davis PIEDMONT HIGH SCHOOL 20:30.67 6:37
63 56 2764 Claire Gibson PLANO WEST JR 20:30.85 6:37
64 57 2441 Aly Gonzales LOCKHART SR 20:31.75 6:37
65 58 2962 Allison Ridenhour RUSSELLVILLE JR 20:31.81 6:37
66 3436 Bethany Roy WEBB CITY SO 20:32.42 6:37
67 59 2269 Jessica Rosenthal KINKAID SCHOOL SR 20:34.11 6:38
68 60 2049 Emily Headrick BISHOP KELLEY HIGH SCHOOL JR 20:36.31 6:39
69 61 2893 Jordan James ROGERS FR 20:36.95 6:39
70 62 2156 Hannah Sharrow HOOVER JR 20:38.06 6:39
71 63 2099 Katy Flanagin HERITAGE SO 20:38.62 6:39
72 64 1873 Alexandra Moffett GREENHILL SR 20:39.46 6:40
73 65 1046 Annie Rischard BISHOP MCGUINNESS SO 20:41.00 6:40
74 66 2378 Carolin Tran LAKE HAMILTON FR 20:41.43 6:40
75 1934 Rachel Roberts GUTHRIE JR 20:42.24 6:40
76 67 1874 Amanda Garcia GREENHILL JR 20:46.10 6:42
77 68 1239 Nicole Williams CABOT JR 20:47.38 6:42
78 69 1249 Cara Martin CASADY SR 20:47.75 6:42
79 70 2786 Corryn Hall POTEAU SR 20:51.83 6:44
80 71 1126 Madison Barrow BROKEN ARROW SO 20:57.50 6:45
81 72 2160 Caroline Marsh HOOVER SO 20:57.71 6:45
82 73 1240 Courtney Allen CABOT SO 20:58.86 6:46
83 74 2161 Laura Smith HOOVER SO 21:00.57 6:46
84 75 2052 Vittoria Zanella BISHOP KELLEY HIGH SCHOOL JR 21:02.12 6:47
85 76 1769 Maggie Pickhardt FAYETTEVILLE SO 21:02.26 6:47
86 77 1770 Kira Plummer FAYETTEVILLE SR 21:03.88 6:47
87 78 2271 Rachel Rosenthal KINKAID SCHOOL SR 21:04.65 6:48
88 79 2420 Samantha Osterholm LITTLE ROCK CHRISTIAN FR 21:05.37 6:48
89 80 797 Kelsey Wheelhouse BENTONVILLE FR 21:08.53 6:49
90 81 1870 Madeline Nelson GREENHILL FR 21:09.47 6:49
91 82 2103 Emily Pappas HERITAGE SO 21:10.81 6:50
92 83 2415 Elizabeth Craig LITTLE ROCK CHRISTIAN SR 21:11.48 6:50
93 84 2379 Haley Martin LAKE HAMILTON FR 21:12.47 6:50
94 85 2047 Ariel MacKey BISHOP KELLEY HIGH SCHOOL FR 21:13.84 6:51
95 86 1238 Marissa Delapaz CABOT SR 21:17.08 6:52
96 87 2895 Jackie Bowen ROGERS SR 21:17.35 6:52
97 88 1605 Emily Day EDMOND MEMORIAL SO 21:17.77 6:52
98 89 2270 Lilian Nwora KINKAID SCHOOL SR 21:19.16 6:52
99 3011 Rachel Hill SILOAM SPRINGS JR 21:19.28 6:52
100 2762 Kimberly Kurtin PLANO WEST JR 21:20.05 6:53
101 90 2442 Jordyn Platt LOCKHART JR 21:20.77 6:53
102 91 1044 Carey Nash BISHOP MCGUINNESS SR 21:22.20 6:53
103 92 1805 Claire Bise FORT SMITH SOUTHSIDE JR 21:24.63 6:54
104 93 1043 Kelley Hughes BISHOP MCGUINNESS SR 21:25.41 6:54
105 94 2100 Kayla Floyd HERITAGE SO 21:29.70 6:56
106 95 1608 Aubree Young EDMOND MEMORIAL SO 21:30.36 6:56
107 96 1606 Amber Leal EDMOND MEMORIAL SR 21:34.68 6:57
108 97 2183 Lea Breithaupt HOOVER SO 21:35.44 6:58
109 98 1127 Myranda Joiner BROKEN ARROW JR 21:36.67 6:58
110 99 795 Bailey Pearson BENTONVILLE SO 21:37.22 6:58
111 100 2896 Hilary Sederholm ROGERS SR 21:37.38 6:58
112 101 2272 Madeline Schlesinger KINKAID SCHOOL SR 21:37.69 6:58
113 102 2381 Kelsey Bean LAKE HAMILTON JR 21:38.77 6:59
114 103 1784 Elizabeth Gean FORT SMITH NORTHSIDE JR 21:40.21 6:59
115 104 1597 Courtney Mann EAST NEWTON SR 21:43.23 7:00
116 105 1252 Ann McCampbel CASADY SR 21:43.76 7:00
117 106 2104 Colleen Rooney HERITAGE JR 21:44.65 7:01
118 107 3447 Lauren Robson WEST PLAINS SO 21:44.83 7:01
119 108 1771 Christina Sagan FAYETTEVILLE FR 21:45.55 7:01
120 109 1607 Kyla Spies EDMOND MEMORIAL FR 21:47.20 7:01
121 110 2045 Amy Richardson BISHOP KELLEY HIGH SCHOOL SO 21:47.44 7:01
122 111 2102 Karla Medina HERITAGE JR 21:51.50 7:03
123 2212 Alex Thompson HUNTSVILLE SO 21:52.01 7:03
124 112 1768 Carmon Cheadle FAYETTEVILLE SR 21:52.61 7:03
125 113 2380 Carson Taylor LAKE HAMILTON FR 21:52.64 7:03
126 114 2443 Alissa Casteel LOCKHART SO 21:52.98 7:03
127 115 3365 Maria Holland TUPELO SR 21:54.12 7:04
128 116 1600 Haley Patteson EAST NEWTON JR 21:54.82 7:04
129 117 3045 Hannah Brown SOUTHLAKE CARROLL JR 21:58.10 7:05
130 118 1460 Katie Harris CONWAY SR 21:59.53 7:05
131 119 2897 Sarah Conley ROGERS JR 21:59.97 7:05
132 120 3087 Cassie Nolan SPRINGDALE SR 22:00.46 7:06
133 121 2447 Mary Woody LOCKHART SR 22:00.49 7:06
134 122 2101 Alejandra Gonzalez HERITAGE JR 22:01.52 7:06
135 123 2162 Kitty White HOOVER FR 22:02.66 7:06
136 124 1149 Dylan Vail BRYANT SO 22:04.69 7:07
137 1987 Alex Irvin HAR-BER JR 22:05.71 7:07
138 125 1241 Mercedes Risner CABOT SO 22:07.41 7:08
139 126 3166 Chelsa Davis STILWELL SO 22:10.21 7:09
140 127 2159 Mazie Merriman HOOVER SO 22:11.73 7:09
141 128 1601 Kristina Peterson EAST NEWTON JR 22:12.25 7:09
142 129 3451 Emily Shultz WEST PLAINS FR 22:12.96 7:10
143 130 2444 Kelsey Daily LOCKHART JR 22:15.95 7:11
144 131 3347 Mary Kate Robbins TUPELO SO 22:17.05 7:11
145 132 1150 Lola Fleming BRYANT SR 22:18.54 7:11
146 133 1461 Jennifer Brodt CONWAY SO 22:20.03 7:12
147 134 2898 Bonnie Black ROGERS SO 22:20.90 7:12
148 135 3349 Kaci Harris TUPELO SO 22:23.32 7:13
149 136 3396 Brookquel Smith VAN BUREN SO 22:24.12 7:13
150 137 1463 Laurie Lawrence CONWAY JR 22:24.85 7:13
151 138 2041 Elizabeth Krug HEBER SPRINGS JR 22:26.02 7:14
152 139 3170 Sammy Prichard STILWELL JR 22:26.29 7:14
153 140 1155 Katherine Thompson BRYANT SR 22:26.37 7:14
154 141 792 Alli Brooks BENTONVILLE SR 22:30.04 7:15
155 142 1151 Stacie Waite BRYANT SO 22:32.28 7:16
156 143 1047 Mollie Rischard BISHOP MCGUINNESS SR 22:33.35 7:16
157 144 1788 Colleen Flanagan FORT SMITH NORTHSIDE SO 22:33.78 7:16
158 145 2448 Karsyn Stark LOCKHART SO 22:34.63 7:17
159 2836 Kate Watkins PULASKI ACADEMY SR 22:35.52 7:17
160 146 2382 Diana Patrick LAKE HAMILTON FR 22:35.58 7:17
161 147 3091 Ambar Mendez SPRINGDALE SO 22:37.78 7:18
162 2894 Ashley Randels ROGERS SO 22:37.96 7:18
163 148 2011 Jessie Green HARRISON HIGH SCHOOL SR 22:38.41 7:18
164 149 2012 Jenny Thompson HARRISON HIGH SCHOOL SR 22:40.36 7:18
165 3010 Lauren Gay SILOAM SPRINGS JR 22:43.58 7:20
166 150 2755 Jessica Small PEA RIDGE SR 22:43.81 7:20
167 2097 Emily Black HERITAGE JR 22:44.36 7:20
168 151 1512 Lantana McGraw DEER CREEK SO 22:44.65 7:20
169 152 1462 Alex Fahr CONWAY FR 22:45.44 7:20
170 153 1041 Corinne Dinges BISHOP MCGUINNESS JR 22:48.53 7:21
171 2834 Blanche Ajarrista PULASKI ACADEMY SO 22:50.11 7:22
172 154 1786 Caitlin Neil FORT SMITH NORTHSIDE SO 22:51.45 7:22
173 155 2789 Sandra Felipe POTEAU FR 22:52.28 7:22
174 1855 Maranda Dickinson GREEN FOREST SR 22:52.43 7:22
175 156 1242 Tammy Gault CABOT SR 22:52.64 7:22
176 157 3171 Kate Cruz STILWELL SO 22:53.97 7:23
177 158 2384 Ashton Fleming LAKE HAMILTON FR 22:54.33 7:23
178 159 2266 Alanna McAuley KINKAID SCHOOL SR 22:54.63 7:23
179 160 2276 Laura Zdunkewicz KINKAID SCHOOL JR 22:56.44 7:24
180 161 1599 Hannah Selby EAST NEWTON SO 22:57.22 7:24
181 162 3348 Kelli Heath TUPELO JR 22:59.42 7:25
182 163 794 Jordin Moreno BENTONVILLE SO 23:00.16 7:25
183 164 2132 Beth Cruickshank HOLLAND HALL FR 23:01.88 7:25
184 165 2477 Amy Delacruz MCDONALD COUNTY JR 23:03.02 7:26
185 166 2742 Veronica Henderson PEA RIDGE SR 23:03.90 7:26
186 167 2134 Brittany White HOLLAND HALL JR 23:04.14 7:26
187 1857 Whitney McCoy GREEN FOREST JR 23:04.66 7:26
188 3008 Colleen Kretzer SILOAM SPRINGS FR 23:05.21 7:26
189 168 1156 Kaytlyn Stracener BRYANT SO 23:06.76 7:27
190 169 2446 Bianca Juarez LOCKHART JR 23:07.37 7:27
191 170 1877 Noelle Smith GREENHILL FR 23:07.64 7:27
192 171 2964 Emily Trower RUSSELLVILLE SR 23:08.72 7:28
193 172 1513 Kristiani Miller DEER CREEK SO 23:11.14 7:28
194 173 1514 Robin Rainey DEER CREEK SO 23:12.86 7:29
195 174 1154 Mikayla Speake BRYANT SR 23:13.56 7:29
196 175 2051 Stephanie Romero BISHOP KELLEY HIGH SCHOOL JR 23:13.77 7:29
197 176 2474 Alex Dusseau MCDONALD COUNTY SR 23:14.80 7:30
198 177 3397 Brittney Biggers VAN BUREN SO 23:15.40 7:30
199 178 2475 Desera Reece MCDONALD COUNTY SR 23:15.86 7:30
200 179 2788 Beth Smith POTEAU JR 23:16.52 7:30
201 180 3086 Marcela Carrasco SPRINGDALE SR 23:16.53 7:30
202 181 1125 Kendal Emerson BROKEN ARROW SO 23:17.47 7:30
203 182 1153 Morgan Seelinger BRYANT JR 23:17.63 7:30
204 183 1128 Victoria Rivera BROKEN ARROW FR 23:17.88 7:31
205 1152 Jordan Chadwick BRYANT JR 23:17.90 7:31
206 184 3167 Heather Means STILWELL SO 23:18.03 7:31
207 185 2048 Bridget Rooney BISHOP KELLEY HIGH SCHOOL JR 23:22.74 7:32
208 186 1782 Schuler Clement FORT SMITH NORTHSIDE SO 23:26.70 7:33
209 187 3400 Kayla Griffith VAN BUREN FR 23:27.16 7:34
210 188 3395 Leslie Adair VAN BUREN FR 23:29.17 7:34
211 189 2418 Rebekah Ward LITTLE ROCK CHRISTIAN JR 23:29.90 7:34
212 190 1464 Andrea Janota CONWAY JR 23:30.17 7:35
213 191 1251 Gabby Marion CASADY FR 23:36.53 7:37
214 192 3089 Itzy Castorena SPRINGDALE SR 23:37.13 7:37
215 2407 Casey Orr LITTLE ROCK CENTRAL SO 23:42.63 7:39
216 1500 Lacy Clark DARDANELLE SO 23:43.98 7:39
217 1045 Theresa Nash BISHOP MCGUINNESS SO 23:44.58 7:39
218 193 2133 Annie Lovoi HOLLAND HALL SR 23:46.91 7:40
219 194 2715 Kelsey Woodard OZARK FR 23:47.63 7:40
220 195 2714 Shelby Hoover OZARK JR 23:48.04 7:40
221 196 2042 Amy Powell HEBER SPRINGS SR 23:48.06 7:40
222 2050 Lucy Heinrich BISHOP KELLEY HIGH SCHOOL JR 23:49.10 7:41
223 197 2717 Emily Gideon OZARK FR 23:49.27 7:41
224 198 1465 Eva Ross CONWAY SO 23:49.49 7:41
225 199 2719 Ashley Short OZARK FR 23:50.11 7:41
226 200 2716 Allison Murray OZARK FR 23:50.19 7:41
227 2445 Erica Islas LOCKHART FR 23:50.45 7:41
228 201 2720 Meghan Roy OZARK FR 23:51.15 7:41
229 202 2039 Alicia Bennett HEBER SPRINGS SO 23:54.18 7:42
230 203 2010 Amy Horne HARRISON HIGH SCHOOL JR 23:54.81 7:42
231 204 1811 Cara Hamrick FORT SMITH SOUTHSIDE SO 23:59.30 7:44
232 205 3398 Jerrie Bryant VAN BUREN SO 23:59.60 7:44
233 3009 Leah Anderson SILOAM SPRINGS SO 24:00.59 7:44
234 206 3399 Patricia Soto VAN BUREN SR 24:01.02 7:44
235 207 2136 Lauren Sawyer HOLLAND HALL FR 24:04.00 7:45
236 742 Rikki Minkler BAKERSFIELD JR 24:04.95 7:46
237 208 3168 Bayleigh Miller STILWELL JR 24:06.88 7:46
238 209 1129 Linhchi Lai BROKEN ARROW SO 24:09.18 7:47
239 210 2713 Sarah Suiter OZARK JR 24:10.48 7:47
240 798 Nikki Wilson BENTONVILLE FR 24:12.31 7:48
241 211 2757 Natalie Morgan PEA RIDGE SR 24:14.11 7:49
242 2581 Brittany Brown NASHVILLE JR 24:15.33 7:49
243 212 1783 Lauren Didion FORT SMITH NORTHSIDE JR 24:18.77 7:50
244 2489 Bailey Knapp MORRILTON JR 24:20.53 7:51
245 3438 Neja Bang WEBB CITY FR 24:25.97 7:52
246 213 2478 Kaylee Smith MCDONALD COUNTY SO 24:26.81 7:53
247 214 2043 Megan Shaw HEBER SPRINGS JR 24:28.22 7:53
248 2491 Ashley Ferguson MORRILTON JR 24:34.08 7:55
249 2486 Brooke Burrus MORRILTON SO 24:34.70 7:55
250 215 2421 Anna Parker LITTLE ROCK CHRISTIAN FR 24:38.49 7:57